phone

+ 48 74 815 16 16
57-200 Ząbkowice Śl, ul. 1 Maja 17/8

triangle
About Us

Artykuł

INELME LASERY DO CZYSZCZENIA WAŁKÓW RASTROWYCH

LASERY DO CZYSZCZENIA WAŁKÓW RASTROWYCH

Systemy wspomagania druku SISTEMAS INELME

Rozwiązania dla drukarek fleksograficzncyh i rotograwiurowych  

 

Rozpoczynając współpracę z firmą SISTEMAS INELME, mieliśmy na względzie potrzeby przemysłu poligraficznego i drukarstwa. Chcieliśmy zaproponować Klientom nie tylko przekrawacze poprzeczne i inne maszyny, lecz także technologie wspomagające. 

Nasz partner od 1996 roku zajmuje się produkcją wyspecjalizowanych systemów wspomagających drukarki fleksograficzne i rotograwiurowe, które mają za zadanie poprawienie jakości druku oraz usprawnienie procesów produkcyjnych. Drukarki flexograficzne wykorzystywane są do produkcji etykiet samoprzylepnych. Technologia ta pozwala na druk na folii i kartonie. Co więcej, folie często zastępują wspomniane wyżej etykiety, pełniąc do tego funkcje reklamowe. Drukarki flexograficzne świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku druku na cienkiej folii, jak i na grubym kartonie. Ta nowoczesna technologia druku wyróżnia się dużą szybkością, niezawodnością oraz wydajnością pracy.

Duże doświadczenie w branży drukarskiej pozwoliło firmie przeanalizować główne problemy tego sektora, m.in.: powtarzalność kolorów, szybkość produkcji, szybkość przygotowania prac, kontrole jakości, a tym samym opracować optymalne systemy, takie jak laserowe czyszczenie wałków rastrowych, kontrola koncentracji farb oraz system mieszania klejów.

 

LASEROWE SYSTEMY CZYSZCZENIA WAŁKÓW RASTROWYCH

Laserowe czyszczenie wałków rastrowych to najnowocześniejsza i optymalna metoda usuwania resztek  farb fleksograficznych, lakierów, klejów i innych osadów. Laser to przełom w technologii czyszczenia, ponieważ eliminuje ryzyko uszkodzenia wałków, jednocześnie zapewniając 100% skuteczność czyszczenia i dokładności przy wszystkich liniaturach oraz rodzajach powierzchni. Ponadto, nie wymaga demontażu wałków, użycia szkodliwych środków chemicznych i nie wytwarza odpadów. 

Laser to przełom w technologii czyszczenia wałków rastrowych.

Urządzenie zapewnia :

100% skuteczność czyszczenia przy wszystkich liniaturach oraz rodzajach powierzchni
100% bezpieczeństwa dla wałków
brak środków chemicznych
brak odpadów do utylizacji 

SYSTEM KONTROLI KONCENTRACJI FARB SICCT

SICCT to system kontrolujący poziom koncentracji na podstawie pomiarów wielu czynników. System monitoruje i koryguje każdy czynnik mogący wpłynąć na ostateczny rezultat druku w zmiennych warunkach atmosferycznych i zmieniających się warunkach pracy.

Osoby posiadające doświadczenie w branży drukarskiej, dobrze znają problemy jakie wiążą się z drukiem w zmiennych warunkach. Lepkość mieszanki jest zmienna, w zależności od koncentracji farby i bezpośrednio wpływa na jakość druku. Tę zmienność wykazuje kubek Forda szczególnie w okresie jesieni. Niestety, koncentracja farby w zależności od lepkości nie zawsze jest stała. Temperatura farby jest jednym z głównych czynników zmieniających ową zależność, co ukazujemy na wykresie. Nasz wiskozymetr model SICCT bierze pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki i oblicza właściwą koncentrację farb, uzyskując w każdej sytuacji wyniki na których można polegać.

Precyzja:

Wiskozymetr mod. SICCT jest wyposażony w bardzo precyzyjny system pomiaru lepkości. Dokładne dane wymagane przez system są uzyskiwane za pomocą specjalnie zaprojektowanych sond poruszających się w cylindrach zainstalowanych w układzie w którym krąży farba. W/w sondy pozwalają uzyskać wyniki o wiele dokładniejsze w porównaniu do innych systemów oferowanych na rynku, takich jak: kubek Ford czy systemy kulkowe. 

Wszechstronność:

Wiskozymetr model SICCT jest urządzeniem wszechstronnym i może współpracować z każdą drukarką rotograwiurową lub fleksograficzną. Oferujemy różne opcje instalacji w zależności od warunków technicznych. Te opcje to: Szafy, stojaki lub inne formy dopasowania urządzenia do maszyn drukarskich. Wiskozymetry mod. SICCT są z powodzeniem instalowane na maszynach najbardziej uznanych światowych producentów. 

Interfejsy i oprogramowanie:

Terminal:
Terminal umożliwia stały podgląd i niezależną kontrolę każdego koloru. Zainstalowane oprogramowanie zapewnia łatwe i automatyczne zarządzanie każdym kolorem.

Jednostka komputerowa typu PC:
Zrozumiały system wyświetlany na monitorze dotykowym zapisuje i przechowuje w swojej pamięci parametry i dane wykonywanych prac. Dane te można przywołać z pamięci komputera w każdej chwili. Zdalna kontrola systemu zapewnia połączenie typu Ethernet. Oprogramowanie SICCT łączy w sobie prostotę obsługi, mnogość opcji prcy i alarmów. Krótko mówiąc: wiskozymetr mod. SICCT zapewnia pełną kontrolę farb.

SYSTEM MIESZANIA KLEJÓW SIMCA

System SIMCA jest systemem mieszania kleju, zaprojektowanym specjalnie dla klejów z dwu składników. System przez cały czas kontroluje stan składników i ich temperaturę, proporcje oraz szybkość przepływu. Dwa składniki łączą się w specjalnie zaprojektowanej dyszy, która w konkretnym momencie zapotrzebowania tworzy jednorodną mieszankę, przez co unika się strat produkt oraz polepsza się wydajność. 

Przyjazny w użyciu:

6 calowy ekran dotykowy, z wygodnym w użyciu intuicyjnym softwarem pozwala na kontrolę systemu, monitorując stan mieszanki i obliczając jej zużycie.

Wskazania ekranu:

  • szybkość przepływu każdego ze składników
  • temperaturę każdej sekcji przepływu w realnym czasie
  • ciśnienie w zbiorniku
  • dokładną ilość składnika w każdym ze zbiorników
  • obliczenie zużycia

sistema afc Actual Flow Control

(Rzeczywista kontrola przepływu)

Urządzenie typu SIMCA jest wyposażone w system AFC który wykonuje dokładny pomiar ilości kleju w czasie rzeczywistym, z automatycznym systemem regulacji. Wysoko precyzyjny system w najwyższym stopniu kontroluje klej, stale zapobiega dostarczaniu nieprawidłowych dawek.

Ergonomiczny projekt

Projekt SIMCA opiera się na ergonomii, ze szczególnym uwzględnieniem ułatwienia pracy operatora i zwiększeniem wydajności. Wysokość i umiejscowienie ekranu dotykowego ułatwia dostęp do niego. Łatwy dostęp do zbiorników kleju w celu ich napełnienia. Kółka i uchwyty umożliwiają łatwe przemieszczanie urządzenia przy minimalnym wysiłku. Urządzenie wymaga minimalnego nakładu czynności serwisowych. Konstrukcja urządzenia gwarantuje bezpieczeństwo warunków pracy i pełną ochronę zdrowia operatora.

Precyzja i jakość:

Pompy, przepływomierze i materiały techniczne zastosowane przy konstrukcji SIMCA są bardziej niż wystarczające do zagwarantowania precyzji i optymalnej pracy urządzenia. 

Alarmy:

System pozwala na konfigurację zaprogramowanych alarmów, kiedy np. kończy się jeden ze składników albo kiedy pojawia się nieprawidłowość w mieszance. W takich przypadkach operator ma możliwość szybkiej reakcji.

Przykłady alarmów:

  • Zbyt wysoka temperatura
  • Zbyt mała ilość składnika
  • Zbyt niskie ciśnienie
  • Błąd regulacji dozowania produktu spowodowany brakiem składników.