ARTPOL Maszyny do cięcia gilz
phone

+ 48 74 815 16 16
57-200 Ząbkowice Śl, ul. M. Konopnickiej 12/9

triangle
About Us

Artykuł

Maszyny do cięcia gilz

Gliza to  papierowa albo tekturowa tuleja, na którą nawija się wstęgę papieru. Ma on postać roli lub bobiny.

Do ich cięcia służą specjalne maszyny, inaczej nazywane krajarkami. Mogą być ręczne, półautomatyczne oraz całkiem zautomatyzowane.

Z poniższego artykułu dowiesz się, czym charakteryzuje się każde z urządzeń.

Ręczne maszyny do cięcia gilz

Ręczne maszyny do cięcia gliz nazywane są potocznie przecinarkami. Nie będą w stanie uciąć glizy szerszej niż 400 mm, dlatego nie są stosowane w produkcji masowej.

Zasada działania tego typu maszyny jest dość prosta: ogranicznik opuszcza się samoczynnie w trakcie przecinania, a następnie jest podnoszony przez operatora. Są to urządzenia poręczne i szybkie; służą przede wszystkim do cięcia rur, tektury oraz papieru. W efekcie powstają gilzy do nawijania papieru toaletowego oraz taśm papierowych i klejących.

Półautomaty

Wraz z rozwojem techniki, pojawiły się półautomatyczne maszyny do cięcia gliz, znacznie ułatwiające i usprawniające prace. Umożliwiają szybkie rozkrajanie gilz tekturowych lub plastikowych. Ustawienie noża i ogranicznika ciętego użytku odbywa się poprzez siłowniki pneumatyczne. Zakres prac tych urządzeń jest dużo szerszy; przetną one glizy nawet o długości 1500 mm.

Automaty

Najbardziej rozpowszechnione są jednak automatyczne maszyny do gliz.

Zapewniają szybką i bezobsługową pracę dzięki łatwemu w obsłudze panelowi dotykowemu. Maszyna pozwala wprowadzić od razu pożądaną ilość gliz, przeznaczonych do cięcia.

Cały proces odbywa się bez udziału operatora, a maszyna samoczynnie przezbraja się na różne średnice wewnętrzne wprowadzanych gliz. Cięcie odbywa się szybko i w sposób bezpyłowy.

Wybierając maszynę do cięcia gliz, oprócz jej rodzaju, zwracajmy także uwagę na markę urządzenia. Wybierajmy tylko te, pochodzące od znanych na świecie i cenionych producentów. Ważne, by maszyny były bezawaryjne, a ich dostawca cieszył się nienaganną, dobrą opinią i gronem zadowolonych klientów, usatysfakcjonowanych współpracą z nim.