ARTPOL Maszyny stosowane w przemyśle papierniczym
phone

+ 48 74 815 16 16
57-200 Ząbkowice Śl, ul. M. Konopnickiej 12/9

triangle
About Us

Artykuł

Maszyny stosowane w przemyśle papierniczym

Przemysł papierniczy to rozbudowana i wciąż dynamicznie rozwijająca się branża. Aby sprostać zachodzącym w niej zmianom, niezbędne jest wyposażenie parku maszynowego w nowoczesne urządzenia. Wśród tych kluczowych znajdują się m.in. laminatory, maszyny rotograwiurowe, drukarki fleksograficzne oraz bobiniarki. Tam, gdzie dąży się do automatyzacji procesu pakowania, niezbędne okażą się kartoniarki i kaszerówki.

Produkcja papieru oraz wyrobów z tego materiału wymaga zastosowania zaawansowanej techniki napędowej. Aby wydajność pracy szła w parze z wysokimi standardami, niezbędne jest wdrożenie rozwiązań do precyzyjnego pozycjonowania, regulowania linii produkcyjnych, kontrolowania prędkości i jakości procesów.

Rodzaje maszyn dla przemysłu papierniczo-celulozowego

W zależności od tego, w jakiej branży działa firma, dopasowuje się odpowiednie maszyny poligraficzne i inne do rodzaju realizowanych procesów. Wśród nich znajdują się np.:

 -kaszerówki — to urządzenia do nanoszenia etykiet na opakowania,
 -bobiniarki — maszyny przeznaczone do kompleksowego przygotowywania rolek z produktami. Umożliwiają nawijanie, cięcie i pakowanie w folię,
 -kartoniarki — maszyny do formowania kartonów, w których umieszczany i zamykany jest produkt,
 -tekturnice — urządzenia do produkcji tektury falistej,
 -maszyny do wydruków cyfrowych, metodą sitodruku, tampodruku, drukarki flexograficzne i rotograwiurowe,
 -odciągi ścinków,
 -maszyny do cięcia gilz,
 -manipulatory do przenoszenia rolek, pudeł i innych produktów o znacznej masie,
 -przekrawacze do cięcia papieru, tektury, folii, folii aluminiowej, laminatów itp. z roli na arkusze o zadanych wymiarach.

Mnogość rozwiązań dedykowanych dla przemysłu papierniczo-celulozowego pozwala kompleksowo wyposażyć nowoczesny park maszynowy. W efekcie praca w nim będzie nie tylko efektywna, ale też bezpieczna i komfortowa. Warto mieć na uwadze te wartości w momencie urządzania, rozbudowy lub modernizacji parku maszynowego. W razie potrzeby zawsze można poprosić ekspertów o pomoc przy wyborze sprzętu.