phone

+ 48 74 815 16 16
57-200 Ząbkowice Śl, ul. 1 Maja 17/8

triangle
About Us

Artykuł

Rodzaje drukarek fleksograficznych

Podstawowymi maszynami do produkcji etykiet samoprzylepnych są maszyny poligraficzne w technologii flexo/flexograficznej. Druk fleksograficzny idealnie sprawdza się w druku na folii lub kartonie. Coraz częściej używanymi opakowaniami są folie, które zastępują etykietę samoprzylepną i same stają się powierzchnią reklamową. Technologia flexo gwarantuje doskonały efekt również przy zadruku kartonu. Drukarki fleksograficzne różnią się między sobą funkcjami, wielkością, ale również obsługą.

Mała i kompaktowa         

Maszyny flexo idealnie sprawdzają się przy trudnym zadruku materiału ultra cienkiej folii lub bardzo grubego kartonu. Charakteryzują się znakomitym drukiem fleksograficznym przy odpowiednim doborze urządzenia do przenoszenia niestandardowego podkładu. Na rynku można spotkać różnorodne typy drukarek fleksograficznych. Jedną z nich jest mała, ale doskonale skonstruowana maszyna, której używa się do poprawy produktywności i rentowności krótkich nakładów. Dzięki ergonomicznej konstrukcji można dokonywać szybkich zmian między zleceniami. Natomiast skrócenie do minimum czasu pasowania kolorów odbywa się za pomocą mechanizmu szybkiego zwolnienia cylindra drukowego. Taki rodzaj drukarki można wykorzystywać do etykiet handlowych, na wina, farmaceutycznych, na produkty świeże, technicznych i logistycznych czy opakowań zbiorczych. Swoje zastosowanie ma również w rolkach do kas sklepowych, wieczkach jogurtów czy saszetkach.

Personalizacja

Najnowsze drukarki cyfrowe są dedykowane do druku różnego typu opakowań jak transportowych czy promocyjnych. Są wykonywane zarówno z tektury falistej, jak i litej. Mogą to być personalizowane pudełka czy opakowania zbiorcze i jednostkowe. Wielką zaletą tego typu drukarek jest duża prędkość produkcyjna, którą osiąga się za pomocą innowacyjnych głowic drukujących. W ciągu sekundy można przenieść na podłoże np. ponad 3 miliardy kropel wielkości 1,2 pikolitra. Natomiast wyposażenie w kilka głowic gwarantuje zadrukowanie np. do 22 m2 podłoża z rozdzielczością 1600 x 800 dpi w ciągu minuty. Wykonywanie wydruków o formatach od 305 x 457 mm do 1,219 x 2,4 m i grubości do 15,9 mm jest możliwe dzięki regulowanej ścieżce prowadzenia podłoży. Technika flexo stała się jakościowo najbardziej zaawansowanym sposobem drukowania rola na rolę. Szybkość, niezawodność i bardzo wysoka ekonomiczność to przewaga drukarek fleksograficznych nad innymi urządzeniami.