phone

+ 48 74 815 16 16
57-200 Ząbkowice Śl, ul. 1 Maja 17/8

triangle
About Us

Artykuł

Systemy odciągu ścinków w zakładach produkcyjnych

W każdym zakładzie produkcyjnym należy zaaranżować w odpowiedni sposób przestrzeń pracy. Nowoczesny sprzęt, właściwe oświetlenie i wentylacja sprawią, że komfort i wydajność pracowników wzrośnie. Hala produkcyjna ze względów bezpieczeństwa powinna posiadać dobrej jakości systemy odciągu ścinków. Dzięki temu stanowiska pracy będą regularnie czyszczone, a odpady nie zagrażały nikomu.

Bezpieczeństwo i komfort

Zakłady przemysłu papierniczego jak drukarnie czy fabryki opakowań tekturowych muszą mieć znakomite systemy odciągowe ścinków. Podczas produkcji powstaje masa odpadków, które automatycznie zostają usuwane. Pracownicy mogą komfortowo zająć się swoimi czynnościami na czystych stanowiskach. Gromadzące się ścinki mogą doprowadzić do nieszczęśliwych wypadków. Dlatego właściciel zakładu produkcyjnego oprócz nowoczesnych maszyn, musi zainwestować w wysokiej klasy system odciągu ścinków. Proces ma przebiegać szybko i sprawnie, dlatego firmy poszukują najbardziej atrakcyjnych finansowo rozwiązań do usuwania odpadków. Przy zakupie odciągów należy nie sugerować się tylko ceną, ale też jakością poszczególnych elementów systemu. Maszyny, które są wykonane z trwałych i dobrej klasy materiałów, zagwarantują bezpieczne użytkowanie. Tanie i złej jakości odciągi mogą ulegać częstym awariom i być nieszczelne. Naprawa systemu odciągu ścinków zajmuje trochę czasu i generuje dodatkowe koszty. Lepiej zakupić sprawdzony system o wysokiej klasie, który ma dobre opinie wśród innych klientów. Należy pamiętać, że cena to nie jest wszystko.

Dobry dostawca

Każdy przedsiębiorca chce zakupić dobrej jakości system odciągowy. Dlatego dobry doradca powinien zaoferować mu najlepsze rozwiązanie dla jego zakładu. Może dostosować ofertę pod indywidualne potrzeby klienta. Maszyna powinna być dobrana pod odpowiednie warunki architektoniczne. Firma, która będzie instalować system odciągu ścinków może również zajmować się regularnymi przeglądami maszyn czy serwisowaniem ich w przypadku awarii. Właściciel może liczyć na pomoc fachowców w każdej sytuacji i ograniczyć liczbę ewentualnych napraw. Istotne jest sprawdzanie stanu technicznego montowanych odciągów. Systemy odciągu ścinków mają zastosowanie w takich branżach jak poligrafia, centrach przetwarzania danych, bankach narodowych, producentów opakowań czy papieru. Producenci oferują indywidualne i kompleksowe rozwiązania do odciągu i utylizacji papierowych ścinków. Są to w pełni zautomatyzowane systemy, dostosowane do każdej produkcji. Te rozwiązania usprawniają procesy produkcyjne, podwyższają poziom czystości maszyn i jakość produkcji.