phone

+ 48 74 815 16 16
57-200 Ząbkowice Śl, ul. 1 Maja 17/8

triangle
About Us

Artykuł

Typy maszyn do cięcia gilz

Na rynku można spotkać różnorodne typy maszyn do cięcia gilz. Mogą to być krajarki ręczne, półautomatyczne i automatyczne, które obsługują gilzy o różnej średnicy. Wszystkie typy powinny mieć ten sam cel — gwarantować dużą wydajność, zapewniać bezawaryjne użytkowanie oraz optymalizację produkcji.

Krajarki ręczne

Maszyny do cięcia gilz manualne noszą nazwę przecinarek. Mogą ciąć gilzy o średnicy od 25 do 400 mm. Wersja ręczna posiada ogranicznik, opuszczający się samoczynnie w trakcie przecinania. Jest podnoszony ręcznie przez operatora w trakcie dosuwania następnego użytku do cięcia. Dużą zaletą maszyny jest szybkość cięcia gilzy. Przykładem jest gilza o długości 1 mb – jej przecinanie wynosi kilkadziesiąt sekund. Krajarki służą do cięcia rur, tektury, papieru czy innych materiałów o podobnej twardości. Tną materiał o większej długości na małe kawałki o odpowiedniej szerokości. Dzięki temu powstają gilzy do nawijania etykiet, folii, papieru toaletowego czy taśm papierowych i klejących.

Krajarki półautomatyczne i automatyczne

Maszyny do cięcia gilz można podzielić na półautomatyczne i automatyczne. Półautomatyczna krajarka umożliwia rozkrój gilz tekturowych lub plastikowych. Stosuje się w niej siłowniki pneumatyczne, które ułatwiają ustawienie noża oraz ogranicznika ciętego użytku. Standardowa maszyna może ciąć gilzy o maksymalnej długości 1500 mm. Automatyczna maszyna do cięcia gilz idealnie wycina duże partie gilz tekturowych i nie tylko. Panel dotykowy jest łatwy w obsłudze i pozwala na szybkie wprowadzenie odpowiednich ilości i długości odcinków gilzy, które są przeznaczone do cięcia. Krajarki automatyczne mają inteligentny program cięcia. Odbywa się ono bez udziału operatora. Maszyna została opracowana tak, by szybko przezbrajać na różne średnice wewnętrzne gilz w zależności od bieżących potrzeb. Urządzenie spełni wymagania klientów w zakresie szybkiego i bezpyłowego cięcie gilz tekturowych. Rozwiązania techniczne, jakie stosuje się w automatycznej maszynie do cięcia gilz, jest bardzo innowacyjne.