phone

+ 48 74 815 16 16
57-200 Ząbkowice Śl, ul. 1 Maja 17/8

triangle
About Us

Artykuł

Zalety kleju skrobiowego do kaszerowania

Klej skrobiowy dla przemysłu papierniczego jest naturalnym produktem, zrobionym ze zmodyfikowanej skrobi kukurydzianej. Nadaje się do kaszerowania tektury, produkcji gilz i innych prac w tym obszarze. Ma wiele istotnych cech, które wyróżniają go spośród innych artykułów. Przede wszystkim jest przyjazny środowisku i znakomicie klei.

Zalety

Klej skrobiowy do kaszerowania (inaczej laminowania) tektury falistej jest naturalnym wyrobem. Posiada wiele zalet, które czynią go bardziej odpornym na zrywanie od klejów PVC. Klej skrobiowy ma wysoką moc sklejania i nie ulega krystalizacji dzięki dużej elastyczności. Jest bardzo wydajny i zachowuje pełną stabilność arkusza po wyschnięciu. Klej nie psuje się i nie zaobserwowano w nim żadnej aktywności mikrobiologicznej. Nie wpływa negatywnie na środowisko, nadaje się idealnie do procesu recyklingu. Można go składować w niskich temperaturach przez długi czas. Należy pamiętać, by przed użyciem podgrzać klej do odpowiedniej temperatury. Urządzenia do przygotowywania w przemyśle papierniczym zapewniają ciągłe dostawy kleju skrobiowego do maszyny kaszerującej.

Proces kaszerowania

W procesie kaszerowania przeważnie używa się tektury falistej. Wszystko w zależności od potrzeb klienta. Ma to na celu zwiększenie wytrzymałości opakowania wraz z utrzymaniem walorów estetycznych. Każdy produkt powinien być opakowany tak, by, jak najlepiej przyciągał wzrok klienta. Kaszerowanie zagwarantuje otrzymanie ekskluzywnych, wysokiej jakości i wytrzymałych opakowań. Dlatego w całym procesie wykorzystuje się kleje skrobiowe, które mają wysoką moc sklejania i są stabilne po wyschnięciu. Kaszerowanie występuje przede wszystkim w celach dekoracyjnych. Powierzchnia tektury falistej na opakowania produktów jest oklejana cienkim, zadrukowanym ozdobnie papierem. Nie się tego zrobić na maszynie drukarskiej, gdyż nie pozwala na to jej grubość i wewnętrzna struktura. Drugim celem kaszerowania jest zwiększenie wytrzymałości artykułów na czynniki zewnętrzne lub zmiana struktury powierzchni.